به علت خطر ابتلا به سرطان پوست نباید بیش از حد در معرض نور آفتاب بمانید. در عوض، با رعایت اعتدال، قرار گرفتن زیر نور خورشید برای روحیه و خلق و خو خوب است.

ماندن زیر نور آفتاب باعث می‌شود که در ذهن تان احساس خوبی داشته باشید و البته در بدن تان! خصوصاً زمانی که مد مجبورتان می‌کند که به آرامی شروع کنید به برنزه شدن… بهره بردن هوشمندانه از خورشید، بدون ریسک کردن، امکان پذیر است !
با رعایت کامل اصول ایمنی خودتان را برنزه کنید !
اگر پوست تان مثل عروسک های سرامیکی روشن است و مانند زنان اوائل قرن بیستم هستید، حتماً بنابر گرایش این روزها و به خاطر مُد، دل تان می‌خواهد که پوست تان کهربایی رنگ شود. حتی اگر زیبایی همراه با برنزه شدن باشد و این اثر زیبایی باعث سلامت جسم و روان تان می‌شود، با این حال خورشید می‌تواند خطرناک باشد. در واقع، آفتاب سوختگی همراه با درد، آلرژی، پیری زودرس پوست و گاهی اوقات سرطان ها (ملانوم) روی دیگر این زیبایی هستند.
سرطان پوست: فقط باید مراقب خال ها باشید !
به لطف کمپین های سالانۀ تشخیص سرطان های پوستی، ملانوم در بین افراد جامعه به خوبی شناخته شده است. اما اگرچه این نوع سرطان پوست شدیدترین سرطان است، اما رایج ترین نیست. در بیش از ۸۰% موارد، مشکل، سرطان سلول های بازال است. بنابراین تشخیص به نوبۀ خود بسیار مهم است، بعد از شناسایی بیماری باید برای درمان به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
تا قبل از ۳۰ سالگی، برای برنزه شدن از کابین های برنزه استفاده نکنید !
خطر ابتلا به سرطان ملانوم بد خیم، شدیدترین نوع سرطان پوست، در بین کسانی که قبل از سی سالگی از کابین های برنزه استفاده می‌کنند، ۷۵% بیشتر از دیگران است. پیش از این استفاده از این کابین ها، برای افراد کم سن و سال ممنوع شده بود، آیا این محدودیت را باید برای افراد کمتر از ۳۰ سال هم قائل شد؟
چگونگی زندگی کردن با خورشید، باید در مدرسه و خانواده آموزش داده شود
قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب عامل بسیاری از مشکلات جدی برای سلامتی، خصوصاً سرطان پوست است، که در این میان ملانوم شدیدترین آنهاست و شاخصه هایش هم زود خود را نشان می‌دهند. پیشگیری را باید از کودکی و در خانواده، مدرسه یا مراکز تفریحی آغاز کرد؛ به واسطۀ برنامۀ “زیستن با خورشید” می‌توان موارد مهم امنیتی را آموخت.

 

آفتاب تابستان, خطر ابتلا به سرطان پوست, خطرات آفتاب تابستان, خطرات برنزه کردن, سرطان پوست, ضررهای آفتاب تابستان, مشکلات آفتاب تابستان برای پوست, پوست شما و آفتاب تابستان

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *