به گزارش مجله اینترنتی جوان سرویس مجله عکس

(تصاویر) در متروی ارزان‌قیمت کره‌شمالی چه می‌گذرد؟فرارو- مترو پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی با داشتن ۵ ون قیمت بلیت ارزان‌ترین مترو جهان است. در مترو از بلیت آلومینیومی که روی آن نماد مترو حک شده است، استفاده می‌شود.

ساخت سامانه مترو در سال ۱۹۶۸میلادی آغاز شد و در سال ۱۹۷۳میلادی گشایش یافت. احداث تونل مترو در زیر رود توئه دونگ حادثه‌ساز بود. حداقل ۱۰۰ کارگر در اثر حادثه جان خود را از دست دادند. این قسمت هرگز کامل نشد و مترو اکنون از غرب رود می‌گذرد.

در بیشتر موارد نام ایستگاه‌ها اشاره‌ای به محل آن‌ها ندارد و برگرفته از ویژگی ها و اصطلاحات انقلاب کره شمالی است. مترو پیونگ یانگ دارا موزه‌ایست که تاریخ و احداث آن را نمایش می‌دهد.

سامانه مترو کاملاً در زیر زمین قرار دارد. طراحی این سامانه بر اساس شبکه مترو سایر کشورهای کمونیستی به خصوص مترو مسکو است. هر دو در بسیاری ویژگی‌ها مانند ژرف بودن و فاصله زیاد بین ایستگاه ها مشترکند. ویژگی مشترک دیگر هنر رئالیسم اجتماعی در ایستگاه‌ها است.

گردشگرهای خارجی تنها می‌توانند بین ایستگاه ها «پوهونگ» و «یانگ وانگ» که مدرن‌تر هستند، سفر کنند. این دو ایستگاه در سال ۱۹۸۷ میلادی و بقیه در سال ۱۹۷۳ میلادی تکمیل شدند.

سیگار کشیدن و خوردن در داخل مترو ممنوع است و جریمه سنگین به آن تعلق می‌گیرد.

 

 

عکس‌ها: رویترزمنبع خبر

گرد آوری : http://www.majalejavan.ir/

دسته‌ها: عکسعکس ویژه